Győri orvoskereső







Természetesen-wellness


A harmónia felbomlása mind testi, mint lelki panaszok kialakulásához vezethet. A harmóniát a legnépszerűbb természetgyógyászati kezelésekkel állíthatjuk vissza.


A modern társadalom és a gyors fejlődés óriási vívmányokat hozott életünkbe, ám az életszínvonal emelkedése mégsem jár együtt az általános elégedettség és boldogság érzésével. A természetgyógyászat szelíd, mellékhatással szinte alig rendelkező gyógymódokkal igyekszik helyreállítani ezt az elveszett egyensúlyt. E cél érdekében átveszi a hagyományos gyógyítás ismereteit, és az elsősorban tapasztalatokon, megfigyeléseken alapuló évszázados módszereket, és természetes anyagokat, energiákat alkalmazza a gyógyításban és megelőzésben.


A természetgyógyászati kezeléseket általában nem egy konkrét probléma során alkalmazzák, hiszen ezek egyszerre hatnak a szervezet különböző részeire. A masszázsok elsősorban relaxációs technikaként váltak ismertté, míg a léböjtkúrát és az iszappakolást tisztító és méregtelenítő módszerként alkalmazzák. Vannak olyan kezelések (fény- és aromaterápia), melyeket már a kozmetikában is használnak, mivel külső alkalmazásban a bőrre fejtik ki hatásukat. Íme néhány terápia és kezelésfajta, melyben a növények és gyógynövények különösen fontosak!


Bach-virágterápia


A virágesszenciákkal való gyógyítás az úgynevezett rezgéses gyógymódok közé tartozik, melyek a természet rezgéseit, frekvenciáit használják fel, például a fényt és a hangot, vagy ebben az esetben a virágok rezgéseit. Testünk minden sejtjének meg van a maga rezgése, ezek együttes hatása hozza létre a testünket körbeölelő aurát. Ha a sejtjeink nem összhangban rezegnek, megbetegszünk, ám ez helyreállítható a természet rezgéseinek segítségével. A növények esszenciáit vizes oldatként készítik el. Kúraszerű használata elsősorban lelki és szellemi túlterheltségből adódó testi tünetek kiegészítő kezelésére javasolt.


Szénafürdő


Sok más illatkivonattal ellentétben a szárított növények és virágok mentesek minden szintetikus összetevőtől. A kezelés során a testet áztatott szénába tekerik, majd enyhén felmelegítik, ezáltal a szénában található gyógyhatású anyagok kioldódnak. Élénkíti a vérkeringést, tisztítja a szervezetet, valamint nyugtató és immunerősítő hatása is van. Szénanáthában szenvedőknek nem javallott!


Gyógynövényfürdő


A fürdővízhez forrázat, főzet, vagy illóolaj formájában keverik a gyógynövényeket. Nyugtató, lazító, vagy élénkítő hatásuk mellett salaktalanítanak, és serkentik a vérkeringést. A meleg vízben a hatóanyagok könnyebben felszívódnak a bőrön át.


Aromaterápia


Az aromaterápia ősi módszer, már a régi egyiptomi orvosok is használták a gumiból, gyantából, fakéregből és virágsziromból kivont illóolajokat a gyógyításra, Kínában az akupunktúra kiegészítőjeként alkalmazták. Az illatok befolyásolják a központi idegrendszert, ezen belül az érzelmi világunkat), ezért a lelki panaszok kezelésére is használhatóak. Elemei az inhalálás, az illóolajok használatával történő fürdés, illetve a velük végzett masszázs.


Dátum: 2012.04.13
Hírforrás: napidoktor.hu (Heim Pál, IWC)